Gebruik aardwarmte in vijf jaar verdubbeld
Het gebruik van aardwarmte en bodemenergie is tussen 2009 en 2014 meer dan verdubbeld. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

Deze relatief nieuwe energiebronnen waren in 2014 goed voor ruim 4 procent van het verbruik van hernieuwbare energie. Hernieuwbare energie zelf maakt nog geen 6 procent uit van het totale energieverbruik in Nederland.
Vooral glastuinbouwbedrijven passen deze techniek toe om kassen te verwarmen. Op dit moment gebeurt dit op tien locaties in Nederland.
Risico's beperken
Om het gebruik van aardwarmte te stimuleren en de risico's voor initiatiefnemers te beperken, heeft de overheid de Garantieregeling Aardwarmte in het leven geroepen die een gedeelte van het risico op het misboren afdekt.
Vanaf 2012 komen aardwarmteprojecten ook in aanmerking voor subsidie. Op 1 maart 2015 was voor 36 projecten in totaal voor 1,1 miljard euro aan subsidie toegezegd.
Kantoorgebouwen
Deze techniek wordt vooral toegepast in kantoorgebouwen, maar ook in woningen en kassen. In de laatste vijf jaar is de warmteproductie uit bodemenergie met 80 procent toegenomen, meldt het CBS.
Bekijk meer over:
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lely Splendimo 320FC
2014, € 8.850
-
Toro TIMECUTTER MX 4275-T
Nieuw, P.O.A.
-
Stoll R1405S dubbele hark met zijafleg
2004, P.O.A.
-
Toro TIMECUTTER MX 5075-T
Nieuw, P.O.A.
Vacatures
Agrarisch Financieel Bedrijfseconomisch Specialisten
Wageningen University & Research - Wageningen
Projectleider
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Adviseur duurzaamheidsstrategie landbouw
Schuttelaar & Partners - Wageningen
Aardappel selecteur provincie Groningen
Abiant - NL
Rij jij dit seizoen op één van onze hakselaars?
Timmerman Groenvoederdrogerij BV - Kortgene, Noord-Beveland
Weer
-
Maandag21° / 7°0 %
-
Dinsdag22° / 8°0 %
-
Woensdag21° / 8°0 %