'Geen 3 miljard extra voor Franse boeren'
De Franse overheid geeft geen miljarden extra aan haar boeren. De laatste toezegging betreft maar 85 miljoen euro aan 'nieuw' geld, meent staatssecretaris Sharon Dijksma (EZ).
Begin deze maand berichtten de media dat de Franse regering 3 miljard euro steun zou hebben toegezegd, bovenop de al eerder beloofde 600 miljoen euro. De Tweede Kamer wilde daar meer van weten.
Geld was er al
In een brief aan het parlement legt Dijksma uit dat het vooral om middelen gaat die al veel eerder waren vrijgemaakt voor de agrarische sector. Daar komt volgens haar nu 85 miljoen euro bij en een lastenverlichting van 50 miljoen euro.
In het gepresenteerde pakket zitten ook toezeggingen als de belofte dat er binnen een half jaar een plan komt voor vereenvoudiging van de regelgeving in de landbouw.
Geen extra regels
Bovendien komen er voorlopig geen nieuwe maatregelen die Europese regelgeving te boven gaan. En de regering zal retailers en collectieve catering 'aanmoedigen' om Franse producten te gebruiken.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Valtra T162e Versu
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra G125 trekker
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger Servo 3000P wentelploeg (HIL) #779281
Gebruikt, P.O.A.
-

7635
Gebruikt, € 17.500
Vacatures
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Weer
-
Vrijdag7° / 0°80 %
-
Zaterdag11° / 6°70 %
-
Zondag11° / 9°80 %














