Het ‘Innovatiefonds voor telers’ heeft twee akkerbouwers beloond voor hun duurzame en opbrengstverhogende innovaties. Hendrik Luth uit Wedde kreeg 5.000 euro en Doeko van ‘t Westeinde uit Nieuweschans 2.500 euro.
Luth ontving steun voor de verdere ontwikkeling van een 12 meter brede rijenspuit met gps-aansturing en gps-gestuurde sectieafsluiting in de suikerbietenteelt. De spuitdoppen hangen 10 centimeter boven de grond. Deze behandelen ook de onderkant van het blad. Luth verwacht zo minder emissie en besparing van middel ten opzicht van een volvelds bespuiting.
Van ‘t Westeinde zit met zijn bedrijf op zware klei. In het najaar zaait hij een groenbemester voorafgaand aan de suikerbietenteelt. De Groningse akkerbouwer teelt deze groenbemester in stroken, zodat de bieten in het voorjaar zonder aanvullende bewerkingen zijn te zaaien.
Van ‘t Westeinde verwacht een positief effect op het bodemleven en het organische stofgehalte, minder verlies van nutriënten en hij voldoet efficiënter aan de vergroeningseisen.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 2026R COMPACTTREKKER (ZUI) #781746
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 7310R trekker (REU) #784077
Gebruikt, € 66.000
-

Weidesleep 8mtr
Gebruikt, € 2.750
-

John Deere 6M 125 trekker (LIE) #783087
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Zaterdag20° / 9°10 %
-
Zondag19° / 11°10 %
-
Maandag21° / 10°10 %














