Flora en fauna neemt af in Eemland
Door de afnemende invloed van de Zuiderzee gaat het in Eemland minder goed met de natuur. Dat blijkt uit een jaarlijks onderzoek van provincie Utrecht.
Zij neemt elk jaar enkele delen van het buitengebied onder de loep. Dit keer waren dat Kamerik en Eemland.
Het natuurbehoud in Eemland is vooral gericht op weidevogels, die hier in de reservaten in aantal individuen en soorten toenemen. In het agrarisch gebied gaat het minder goed.
Planten
De provincie vond relatief weinig bijzondere plantensoorten. De floristische rijkdom is het hoogst in polder De Haar en polder Te Veen.
Verder blijkt uit de inventarisatie dat het aantal zouttolerante soorten aanzienlijk is afgenomen in vergelijking met voorgaande inventarisaties: de invloed van voorheen de Zuiderzee neemt steeds verder af. Wel leven in een aantal sloten zeldzame amfibieën, zoals de heikikker en de poelkikker.
Kwel
Ook de beschermde vissoorten als de bittervoorn en de kleine modderkruiper zijn op diverse plaatsen gevonden. Waar kwel van de Heuvelrug het gebied in stroomt is de natuurwaarde hoger.
De poelen nabij knooppunt Eemnes hebben daarom een bijzonder hoge natuurwaarde. Zo leven hier de bedreigde soorten kamsalamander, gevlekte witsnuitlibel, ringslang en kleine zonnedauw.
Bekijk meer over:
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 1580 (WOL) #28385
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X167R ZITMAAIER MY 2026 (LIE) #777334
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt Cutter 2940 FVP
2023, P.O.A.
-

Kuhn GF 10803
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Bestuurssecretaris
BoerenNatuur Brabant - NL
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam












