Aanscherping richtlijnen sleufsilowanden
De maximale aslast op een sleufsilo moet voortaan worden berekend met een randafstand van 0 centimeter en een inkuilhoek van maximaal 28 graden. Aanscherping van de regels is nodig om de veiligheid van de gebruiker te bevorderen.
'Dat is een belangrijke wijziging, omdat de randafstand van grote invloed is op de maximale aslast van de trekker', meldt Bosch Beton uit Kootwijkerbroek.
'Hoe groter de afstand tussen de trekker en de rand van de sleufsilo, hoe hoger het maximale gewicht van de as van de trekker kan zijn.'
BRL 2812
Bosch Beton maakte zich hard om de bestaande beoordelingsrichtlijn (BRL 2812) te wijzigen. Dat deed betonfabrikant mede omdat het bedrijf signalen ontving dat de richtlijn niet aan de eisen voldeed.
'Voor een optimale voerconservering is het gewicht van de trekker van groot belang. Een hoge aslast is dus zeer wenselijk.'
Criteria
De betonfabrikant pleitte daarom voor een aanscherping van de criteria voor de inkuilhoek en randafstand.
'In de vergadering van het College van Deskundigen Constructief Beton van Kiwa is bepaald dat de BRL inderdaad verduidelijking behoeft.'
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Vicon Frontmaaier (trommelmaaier)
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (KOU) #692304
Gebruikt, € 3.950
-

John Deere 5080M trekker (HAE) #60387
Gebruikt, P.O.A.
-

T6.180 DC StageV
Gebruikt, € 144.900
Vacatures
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Zaterdag7° / 1°20 %
-
Zondag7° / 2°20 %
-
Maandag6° / 1°20 %











