Belgische supers maakten prijsafspraken
Belgische supermarkten zoals Carrefour en Delhaize en bekende internationale leveranciers hebben jarenlang prijsafspraken gemaakt.
Maandag kregen achttien betrokken ondernemingen een boete van 174 miljoen euro van de Belgische Mededingingsautoriteit.
Door de afspraken stegen de prijzen voor consumenten van drogisterij-, parfumerie- en hygiëneproducten.
Het Nederlandse was- en voedingsmiddelenconcern Unilever kreeg een boete opgelegd van 6,7 miljoen euro, maakte de toezichthouder bekend. De hoogste boetes zijn voor supermarkten Carrefour (36,4 miljoen euro), Colruyt (31,6 miljoen euro).
Hoogste boete: 29 miljoen
Delhaize, dat fusiegesprekken voert met het Nederlandse Ahold, moet bijna 25 miljoen euro betalen. Betrokken leveranciers zijn behalve Unilever onder meer ook Procter & Gamble (P&G), L'Oréal, Henkel en GSK. Onder hen is de hoogste boete voor P&G, dat 29 miljoen euro moet afdragen.
Colgate-Palmolive bracht de praktijken, die plaatsvonden tussen 2002 en 2007, aan het licht. Het concern krijgt daarom geen boete. Ook GSK en Reckitt Benckiser hebben gebruikgemaakt van de clementieregeling. Zij kregen een korting op hun boete.
Boete 10 procent lager
Alle achttien bedrijven hebben hun deelname aan het kartel erkend en de voorgestelde sanctie aanvaard, aldus het persbericht. De boete werd daarop met 10 procent verlaagd. Tegen de beslissing is geen beroep meer mogelijk.
Als gevolg van de boete paste het Belgische supermarktconcern Colruyt zijn winstverwachting voor dit jaar aan. Delhaize had al rekening gehouden met de boete en nam in het eerste kwartaal al een zogeheten voorziening. Deze is wel lager dan de uiteindelijke straf.
ANP
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Gebruikt, P.O.A.
-

New Holland TN75S (DRO) #717697
Gebruikt, € 23.000
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (HAE) #692669
Gebruikt, € 3.950
-

JOHN DEERE 6 155M TREKKER (AKK) #90164
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Donderdag13° / 7°10 %
-
Vrijdag14° / 7°20 %
-
Zaterdag15° / 11°70 %













