Saldo niet-groeiers België daalt
Belgische melkveehouders die minder groeien dan hun collega’s zullen het bruto saldo per melkkoe tegenover het gemiddelde zien dalen. Dat blijkt uit een studie van de afdeling Monitoring en Studie van het Departement Landbouw en Visserij.
Het Belgische ministerie maakte een rentabiliteits- en kostprijsanalyse op basis van boekhoudgegevens van melkveebedrijven uit het landbouwmonitoringsnetwerk. De gegevens dateren van 2007-2012. Zowel de variabele kosten als de vaste kosten stegen in deze periode.
Er is een trend zichtbaar dat de Belgische melkveehouderijbedrijven gemiddeld steeds groter worden. De melkproductie per hectare bleef hierbij constant.
Veehouders die meer koeien molken, breidden ook hun areaal ruwvoer uit. Ten opzichte van de melkproductie nam de veestapel minder sterk toe door de productiestijging per melkkoe in 2007-2012.
· Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6M 155 trekker (REU) #693692
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF8501TO schudder
2006, P.O.A.
-

John Deere 6100M trekker (MAA) #692400
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere X350R (SOM) #696308
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Zondag13° / 9°60 %
-
Maandag13° / 7°40 %
-
Dinsdag14° / 9°15 %

















