NEPG: 2,5 procent minder aardappelen
De North-western European Potato Growers (NEPG) verwachten dat het aardappelareaal in Nederland, België, Duitsland, Frankrijk en Groot-Brittannië afneemt met 2,5 procent.
Het totale areaal aardappelen in de vijf NEPG-landen zou daarmee uitkomen op 530.000 hectare. Deze oppervlakte is ongeveer gelijk aan het vijfjaarlijks gemiddelde.
De verlaging van het areaal is met name toe te schrijven aan Nederland, België, Frankrijk en Duitsland. Van Groot-Brittannië is nog geen inschatting bekend, in de prognose is NEPG daarom uitgegaan van het areaal van vorig jaar.
25,2 miljoen ton
Uitgaande van een gemiddelde oogst van 47,2 ton per hectare komt de eerste oogstprognose van NEPG uit op 25,2 miljoen ton. Dat is 11,6 procent minder dan in 2014.
In een reactie op de prognose benadrukt NEPG dat de productie per hectare meer invloed heeft op de aardappeloogst in de NEPG-landen dan het areaal.
Verschuiving rassen
In alle genoemde landen is er een verschuiving merkbaar van traditionele rassen naar de teelt van specifieke rassen voor verwerking met potentieel hogere opbrengsten.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Toro ZS 4200T
2012, P.O.A.
-

JOHN DEERE X167 ZITMAAIER (HIL) #692704
Gebruikt, € 5.247
-

Pottinger Novacat 302 ED
2024, P.O.A.
-

Case IH MAXXUM 125 CVX DRIVE
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Vrijdag12° / 10°100 %
-
Zaterdag7° / 6°70 %
-
Zondag7° / 4°10 %














