Annemieke Teunissen uit Halle was een van de deelnemers aan de cursus jongveeopfok in Westendorp. Ze houdt samen met haar man 65 melkkoeien en met een bedrijfsopvolger richten ze zich de komende jaren op groei. Het jongvee vanaf vier maanden is uitbesteed. Teunissen is fulltime boerin, haar man heeft nog een baan buitenshuis.
‘Ik heb me opgegeven voor de cursus om bedrijfsblindheid te voorkomen. Je denkt dat je het goed doet, maar je hoort altijd dingen die anders of beter kunnen’, zegt Teunissen. De cursus zorgde voor enkele eyeopeners waarmee ze meteen op het eigen bedrijf aan de slag kon.
‘Ik wist dat biest belangrijk was, maar weet nu ook dat geconcentreerde biest beter is. Van een koe met veel biest vroor ik altijd de biest in, maar de kwaliteit daarvan is minder. Dat doe ik dus niet meer.’
Ook het advies om geen of slechts een handjevol maïs aan jongvee te voeren, was nieuw voor de boerin. ‘Het is ons van oudsher zo geleerd, dus je gaat ervan uit dat het goed is. Niet dus. Het argument dat de kalveren door de maïs minder andere belangrijke producten gaan eten, klinkt logisch. Dat geldt ook voor het advies om speciale jongveebrok te voeren met een samenstelling die is afgestemd op het jonge kalf.’
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X147R (LH) #60816
Gebruikt, € 4.999
-
Lemken Cultivator (geen schijveneg) Karat 10 (SO) #25212
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6120M (BS) #692340
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X117R (MG) #30587
Gebruikt, € 4.148
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Donderdag23° / 14°10 %
-
Vrijdag24° / 11°5 %
-
Zaterdag23° / 15°20 %