Groot zonnepark in Rundedal bij Emmen
Emmen krijgt een zonnepark van 190.000 vierkante meter in het Rundedal. Het bedrijf SolarEnergyWorks uit Utrecht heeft hiervoor een vergunning aangevraagd.
Het zonnepark van ongeveer 38 voetbalvelden gaat circa 11 megawatt aan energie opwekken.
Als het volgens planning verloopt, wordt per 1 januari 2017 gestart met de bouw van een van de grootste zonneparken van Nederland.
Glastuinbouw
SolarEnergyWorks gaat in gesprek met de nabij gelegen tuinbouwbedrijven om te kijken hoe zij hierop kunnen aansluiten. Met de afname van zonne-energie kunnen de energiekosten voor de tuinders mogelijk omlaag.
De realisatie kan de glastuinbouw verder helpen te verduurzamen.
Gemeente Emmen stimuleert duurzame energie, zoals zonne-energie. Het bespaart geld en is beter voor het milieu.
Wethouder René van der Weide is hier voorstander van: 'Ik zie veel meer voordelen van zonne-energie dan van windenergie.
Het draagt niet alleen bij aan onze energie-doelstelling, maar kan ook de tuinders helpen. Het is de juiste tijd voor dit initiatief en wij werken hier graag aan mee.'
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Pottinger Novacat 442 achtermaaier
2025, € 24.941
-

JOHN DEERE 6130R AP (DRO) #704753
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (OLD) #692665
Gebruikt, € 4.080
-

Vicon Fanex 904 schudder (BEN) #778456
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Zondag14° / 4°55 %
-
Maandag13° / 2°35 %
-
Dinsdag15° / 1°10 %











