SP: binnen vijf jaar Overijssel asbestvrij
De SP lanceert maandag in Overijssel een actieplan voor het aanpakken van asbest in daken, dat een gevaar vormt voor de volksgezondheid, meldt RTV Oost.

Aanleiding voor het actieplan is een onderzoeksrapport dat de provincies Gelderland en Overijssel onlangs openbaar maakten. Hieruit bleek dat bij 45 procent van de onderzochte locaties met asbestdaken er sprake is van een gezondheidsrisico.
De partij wil een grootschalige inventarisatie van asbestdaken, een informatiecampagne en een subsidieregeling voor het verwijderen van asbestdaken en saneren van vervuilde grond. Dat moet allemaal binnen vijf jaar gebeuren.
Ook wil de SP proberen de kosten te verhalen op bedrijven die zich hebben bezig gehouden met asbestproductie, zoals Eternit in Goor.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (LH) #688718
Gebruikt, € 3.950
-
Pottinger schudder 8 elements HIT910
2008, P.O.A.
-
New Holland TN75S
2001, P.O.A.
-
Fendt 728 Gen7 Power+
2024, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Woensdag21° / 6°10 %
-
Donderdag26° / 10°10 %
-
Vrijdag30° / 15°20 %