‘Boekels plan frustreert verduurzaming’
Boekel - ZLTO Boekel-Venhorst is kritisch over de plannen van gemeente Boekel om ongebruikte bouwruimte in het buitengebied in te trekken. ‘Zo’n maatregel werkt contraproductief. Boeren die willen verduurzamen worden belemmerd’, vreest voorzitter Gerard Nabuurs.
Sanne JansenVolgens de afdelingsvoorzitter is gemeente Boekel bezig om de duimschroeven bij de agrarische ondernemers flink aan te draaien. ‘De gemeente werkt aan een nieuw bestemmingsplan. Daarbij steekt ze de milieueffectrapportage (MER) behoorlijk streng in.’
In de MER staat beschreven welke ontwikkelingsruimte ondernemers wordt geboden. Op voorhand wil gemeente Boekel alle latente ruimte rood inkleuren. Dit om ongewenste bouwactiviteiten en verstening in het buitengebied te voorkomen.
Dinsdagavond heeft Nabuurs tijdens de vergadering van de Boekelse raad met klem verzocht om ongebruikte bouwruimte oranje te laten. ‘Is ruimte eenmaal teruggenomen, dan kan de gemeente deze niet zomaar herverdelen. Het moet bijvoorbeeld weer langs de provincie en dan ben je zo weer minimaal twee jaar verder. Ook nadelig is dat zo’n traject de ondernemer veel geld kost.’
Hij denkt dat vooral de ondernemers die vooruit willen de dupe zijn. ‘Als bijvoorbeeld een stoppende boer met een bouwblok dat nog niet vol zit zijn bedrijf verkoopt, zou dat een geschikte locatie kunnen zijn voor een ambitieuze ondernemer die de stallen wil vernieuwen. Maar met een onnodig lange vergunningsprocedure wordt zo’n locatie onaantrekkelijk. Zonde, want je had er een stukje verpaupering van het buitengebied mee kunnen voorkomen.’
Besluit
De gemeente heeft nog geen voorstel hoe ze de boeren met plannen om te verduurzamen wel snel kan helpen. Op 26 februari besluit de gemeente over het plan.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 2026R Compacttrekker (MID) #690569
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH MXU 125 PRO
2005, P.O.A.
-

John Deere 6R 155 trekker (HEN) #27195
Gebruikt, € 129.500
-

Pottinger schudder 8 elements HIT910
2008, € 8.250
Vacatures
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Weer
-
Zondag20° / 13°0 %
-
Maandag22° / 12°10 %
-
Dinsdag22° / 12°10 %
















