EZ past mestmonstering aan
Het ministerie van Economische Zaken (EZ) heeft een oplossing voor de problemen met bemonstering van mest. Dat is dinsdag meegedeeld aan LTO Nederland en andere betrokken partijen.
De afgelopen dagen was druk uitgeoefend op het departement. Tegenstrijdige regelgeving over de grootte van mestmonsters en monsterpotjes leverden in de praktijk namelijk forse problemen op.
Aanscherping opgeschort
Het departement heeft nu besloten dat de aangescherpte eisen voor het minimale gewicht van een mestmonster tot 1 april worden opgeschort. Monsters die vanwege die eisen eerder waren afgewezen, kunnen alsnog in behandeling worden genomen.
Vanaf 1 april wordt een wijziging in de uitvoeringsregeling van kracht die het mogelijk maakt om grotere monsterpotten te gebruiken. Daarmee zou de grootte van de monsters geen problemen meer op moeten leveren.
De Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) heeft toegezegd de betrokken doelgroepen op de hoogte te zullen stellen van de nieuwe regeling.
Beschikbaarheid
LTO is blij dat het ministerie van EZ nu een oplossing biedt voor de problemen waarmee ondernemers werden geconfronteerd. De organisatie benadrukt wel dat per 1 april dan ook werkelijk grotere monsterpotten en -zakken beschikbaar moeten zijn.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF10601
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF 8501 TO
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 718 Gen6 Profi Setting 2
2021, P.O.A.
-

Fella TH680 schudder
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Woensdag9° / 4°5 %
-
Donderdag8° / 2°0 %
-
Vrijdag8° / 2°0 %












