Rood- en zwartbontvaarskalf uit één koe
Bij melkveehouderij en educatieboerderij De Weiden in Beltrum is zaterdag een bijzondere tweeling geboren: twee vaarskalveren, waarvan de één rood is en de ander zwart. Het is vrij zeldzaam en het blijft een bijzonder beeld.
De vader van dit tweetal is de bekende roodbontstier Topspeed Kodak. De moeder is een dochter van de stier J&G Burning. Zoals de prefix al doet vermoeden, is deze als proefstier gebruikte Burning een roodbontfokproduct van Jan en Gerrie Hoegen uit Garderen.
Helaas schopte Burning (Mr Burns x Talent) het vooralsnog niet tot fokstier. Toch zijn eigenaren Bennie en Monique Weiden erg tevreden over deze dochter. Zeker nu ze twee vaarskalveren geeft, waardoor beide dieren op het bedrijf kunnen blijven. De overgrootvader van dit duo is overigens Apina Fortune.
Gezonde kalveren
De twee kalveren zijn heel gezond, glimlacht Bennie Weiden: 'Ze werden gemakkelijk geboren. Monique heeft maar een klein beetje hoeven helpen.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere Z515E ZEROTURN 48" (HEN) #692998
Gebruikt, P.O.A.
-

Claas trommelmaaier
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (WOL) #777373
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 175 trekker (LIE) #782474
Gebruikt, € 158.500
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Woensdag33° / 17°0 %
-
Donderdag28° / 19°5 %
-
Vrijdag24° / 15°35 %











