Geen residu van diquat in aardappelen
Uit onderzoek door NAK Agro blijkt dat in geen enkel geval residu van diquat, de actieve stof van onder andere Reglone, in aardappelen is aangetroffen.
Hieruit blijkt dat diquat goed afbreekbaar is en - bij juist gebruik - geen risico vormt voor de voedselveiligheid, stelt NAK Agro.
Voor Voedselveiligheid Aardappelen certificering (VVA) is deelname aan een residumonitoringsprogramma verplicht. ISACert NAK Agro is zo’n programma.
Bij een overschrijding van de wettelijk toegestane maximale hoeveelheid ontvangt de teler hiervan bericht en zijn aanvullende acties nodig.
Aanvullend onderzoek
Het onderzoek bevat een groot aantal middelen, maar niet alle werkzame stoffen. Met het standaardpakket is bijvoorbeeld diquat niet aantoonbaar.
Daarom zijn dit jaar alle residumonsters aardappelen aanvullend op diquat onderzocht. Uit alle 146 bepalingen is geen residu van diquat aangetroffen.
Telers passen het middel aan het eind van de teelt toe. Daarmee kan het een verhoogd risico zijn voor de voedselveiligheid.
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuwste vacatures
Bedrijfsleider Vertify
Vertify - Zwaagdijk
Projectleider Duurzame Veehouderij
Wij.land - Abcoude
Onderzoeker/docent Agrarisch Bodem- en Waterbeheer
Aeres Hogeschool - Dronten
Financieel / bedrijfseconomisch medewerkers land- en tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter ZuivelNL
Gasseling Search - Den Haag