Afvalstoffen met stookolie glassector gemixt
Drie leidinggevenden van afvalbedrijf Wubben in West-Brabant zijn gisteren aangehouden voor fraude. Het bedrijf zou gevaarlijke afvalstoffen hebben gemengd met stookolie die werd geleverd aan de glastuinbouw en zeeschepen.
Vermoedelijk heeft het bedrijf daar miljoenen mee verdiend, maakte het Openbaar Ministerie bekend.
Het onderzoek naar het bedrijf begon in 2011, nadat monsters uit vrachtwagens waren genomen. Vorig jaar werd het bedrijf gecontroleerd en werd administratie in beslag genomen.
Milieu en gezondheid
Met het illegaal mengen van afval in brandstof is veel winst te halen omdat het afval niet verwerkt hoeft te worden en omdat er een groter volume brandstof kan worden verkocht. Verbranding van vermengde brandstof is echter gevaarlijk voor milieu en gezondheid.
De directie van Wubben liet maandagavond in een reactie weten dat het bedrijf 'nadrukkelijk afstand' neemt van de beschuldigingen van het OM. 'Wij werken altijd conform de vergunningen', geeft een zegsman aan.
ANP
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Valtra/Fendt wielgewichten 40 kg
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 185 (SMI) #708915
Gebruikt, P.O.A.
-

Evers 11 tands (BRU) #776608
Gebruikt, € 950
-

Fendt Former 10065 Pro middenafleg hark
2023, P.O.A.
Vacatures
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Weer
-
Zondag18° / 16°35 %
-
Maandag19° / 11°5 %
-
Dinsdag21° / 12°10 %















