Elke tweede Jumbo Pöttinger is extra scherp
Elke tweede Jumbo en Jumbo Combiline opraapwagen van Pöttinger is voorzien van Autocut, het volledig automatische messlijpsysteem.

Pöttinger lanceerde het Autocut-systeem in 2009 als noviteit op de beurs Agritechnica in Hannover. Inmiddels is de helft van alle Jumbo opraapwagen uitgevoerd met dit systeem, laat Pöttinger weten.
Conventionele methoden om de messen te slijpen, kosten veel tijd. Na het verwijderen van de messen kunnen deze in de werkplaats worden geslepen. Dit vindt daarom vaak alleen aan het einde van de werkdag plaats.
Dieselolie
Een opraapwagen met stompe messen vraagt volgens Pöttinger 15 tot 20 procent meer vermogen. Daardoor neemt het verbruik aan dieselolie toe. Dat is te voorkomen met het automatische messlijpsysteem Autocut.
Met Autocut zijn de messen altijd scherp. Het benodigd vermogen en het brandstofverbruik is daardoor zo’n 10 procent lager.
Tegelijk vermindert het onderhoud met zo’n 45 minuten per dag, omdat het slijpen tijdens een pauze automatisch plaatsvindt. Voor 45 messen duurt dit ongeveer vier minuten.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (BV) #692146
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (LH) #433240
Gebruikt, € 3.289
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Maaidekken (HG) #27087
Gebruikt, € 1.450
-
Fella TH13010 getrokken schudder
2012, P.O.A.
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 6°10 %