Alle soja die via het mengvoer op melkveebedrijven komt, is sinds 1 januari van dit jaar verantwoord. Verschillende partijen in de melkveehouderij, zoals LTO Nederland, zuivelverwerkers, maatschappelijke organisaties en veevoerproducenten hebben hierover in 2011 afspraken gemaakt. Die zijn verwerkt in een intentieverklaring voor verantwoorde soja.
Door gezamenlijke inkoop van deze partijen groeide de vraag naar verantwoorde soja dusdanig dat nu voldoende van deze soja beschikbaar is.
Zuivelverwerkers hebben de verplichting tot afname van verantwoorde soja nu opgenomen in hun leveringsvoorwaarden, zodat de melkveehouders enkel veevoer afnemen van leveranciers die een speciaal GMP+-certificaat voor rundveevoer met verantwoorde soja hebben. Veel mengvoerproducenten hebben zich inmiddels gecertificeerd.
Met de verantwoorde soja, volgens het Round Table on Responsible Soy-principe, wordt onder meer ontbossing, kinderarbeid en onderbetaling tegengegaan.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Pottinger Servo 4000P wentelploeg (HIL) #779280
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra T 144 active met voorlader
Gebruikt, P.O.A.
-

Gianni Ferrari GTR200
2015, P.O.A.
-

JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (MID) #692919
Gebruikt, € 5.833
Vacatures
Proefveldmedewerker gewasonderzoek
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Regiohoofd Noord Bedrijveninformatienet
Wageningen University & Research - Drachten, Smallingerland
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Maandag14° / 4°0 %
-
Dinsdag14° / 6°20 %
-
Woensdag8° / 3°95 %













