2,6 miljoen voor natuurbeheer Drenthe
Gedeputeerde Staten van Drenthe trekken vanaf 2016 jaarlijks 2,6 miljoen euro uit voor agrarisch natuurbeheer.

Met het nieuwe systeem van collectief agrarisch natuurbeheer verwacht GS dat het beheer van boerennatuur efficiënter en effectiever wordt.
Voorheen kwamen bij iedere euro uitbgekeerde subsidie nog eens 42 cent aan uitvoeringskosten. Daarom is gedeputeerde Rein Munniksma blij met de nieuwe werkwijze. 'Die hoge kosten zijn niet uit te leggen, dat moet anders. Dat kan ook nu de provincie zelf de verantwoordelijkheid krijgt.'
Focus
Door de invoering van het nieuwe stelsel in 2016 komt er meer focus en samenwerking in het agrarisch natuur- en landschapsbeheer, verwacht de provincie. In Drenthe is al sinds enkele maanden een provinciebreed collectief actief.
Akkervogels
In het agrarisch natuurbeheer nieuwe stijll in Drenthe komt de nadruk te liggen op akkervogelbeheer en niet zozeer op weidevogelbeheer. Ook wordt intensiever ingezet op de meest kansrijke gebieden.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
GA7301
Gebruikt, € 5.500
-
New Holland T7.270 AutoCommand
2016, P.O.A.
-
Case IH PUMA 185 CVX AFS CONNECT
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn FC313-F frontmaaier
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Maandag19° / 12°85 %
-
Dinsdag19° / 11°80 %
-
Woensdag22° / 12°0 %