LTO: beving veroorzaakt schade mestkelders
Aardbevingen in Noord-Groningen veroorzaken schade aan mestkelders. Dat concludeert LTO Noord Groningen-voorzitter Hilbrand Sinnema na het onderzoek van de Nederlandse Aardolie Maatschappij en LTO Noord.

De partijen lieten Grontmij onderzoek doen naar drie verschillende typen mestkelders in het aardbevingsgebied in Noord-Groningen.
Schade goed te herstellen
Een opsteker is volgens Sinnema dat de mestkelders van buitenaf goed te inspecteren zijn op schade en dat de schade ook aan de buitenkant kan worden hersteld. ‘Daar hadden wij veel zorg over.’
Uit het onderzoek blijkt bovendien dat grondwater door de scheuren de mestkelders wel binnenstroomt, maar dat er geen mest uit de kelders lekt, weet Sinnema.
Bij de NAM kwamen enkele tientallen meldingen binnen van boeren in Groningen met schade aan mestkelders.
· Lees meer hierover deze week in Nieuwe Oogst, editie Noord
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (HEN) #692297
Gebruikt, € 3.950
-
Rumptstad Stoppelploeg
Gebruikt, P.O.A.
-
Lemken Vari-Opal 7 3 schaar ploeg (OLD) #510226
Gebruikt, P.O.A.
-
Pottinger Novacat 302 ED
2024, P.O.A.
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Woensdag17° / 12°80 %
-
Donderdag22° / 14°20 %
-
Vrijdag25° / 13°25 %