Bodemschimmels blijven actief
Agrifirm Plant adviseert bollentelers om bij het planten van tulpen rekening te houden met de hoge bodemtemperaturen vanwege de druk van bodemschimmels.

De telers kunnen het planten uitstellen tot een later tijdstip of het planten beginnen met tulpencultivars die minder gevoelig zijn voor de bodemschimmels.
Volgens Agrifirm Plant zijn er bij bodemtemperaturen boven 12 graden Celsius diverse schimmels die doorgaan met ontwikkelen in de grond.
Augusta-virus
In een bericht op zijn website noemt de coöperatie voor tulpen als voorbeeld onder meer fusarium en de olphidiumschimmel die het Augusta-virus verspreidt.
Agrifirm Plant houdt dagelijks de bodemtemperatuur bij en de hoogste en laagste luchttemperatuur tijdens een etmaal. In oktober is de bodemtemperatuur slechts geleidelijk afgenomen van 18 naar 12 graden Celsius. Dat is nog steeds hoog voor de tijd van het jaar.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE 6 210R TRACTOR (STE) #91457
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Z515E ZEROTURN 48" (BIE) #692156
Gebruikt, € 7.123
-
JOHN DEERE X590 ZITMAAIER - 54A MAAIDEK (ZUI) #692208
Gebruikt, € 10.694
-
John Deere 328A achtermaaier met kneuzer
2012, P.O.A.
Vacatures
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag19° / 12°30 %
-
Zondag20° / 9°0 %
-
Maandag21° / 9°10 %