Aardappelexport draait op Afrika
Van de 54.000 ton consumptieaardappelen die Nederland in september exporteerde is ongeveer 17.000 ton verkocht aan Afrika.
Ook in september moet de aardappelverkoop naar Afrika de lagere export van aardappelen naar Europese bestemmingen compenseren.
De export binnen de Europese Unie (EU) kwam afgelopen maand uit op 26.000 ton. België blijft als altijd de grootste afnemer met 13.600 ton.
Fractie meer
De totale export van consumptie- en industrieaardappelen komt uit op 146.000 ton, dat is een fractie meer dan vorig jaar rond dezelfde tijd.
Dat dit jaar het exportniveau van 2013 wordt gehaald is volledig te danken aan de afzet in Afrika. De export naar Afrika is met totaal 42.000 ton ongeveer 22.000 ton groter dan vorig jaar.
Minder naar Groot-Brittannië
De totale export binnen de EU is met 85.000 ton bijna 30.000 ton lager dan na oogst 2013. Dat verschil is voor een groot deel toe te schrijven aan een lagere export naar Groot-Brittannië.
De Engelsen hadden vorig jaar aanvankelijk nog te maken met de naweeën van een matige aardappeloogst in 2012.
Nederland importeerde in september 109.000 ton aardappelen. Daarvan was 19.000 ton bestemd voor de zetmeelindustrie.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE X350 ZITMAAIER (EMA) #692272
Gebruikt, € 5.313
-
New Holland T7.220 Auto Command
2014, P.O.A.
-
Gebruikt, P.O.A.
-
Holaras Jumbo HK-HUS kuilverdeler
2024, P.O.A.
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Woensdag18° / 12°80 %
-
Donderdag20° / 14°20 %
-
Vrijdag24° / 13°25 %