Aanpak bladschimmels minder rendabel
Een behandeling van suikerbieten tegen bladschimmels is op dit moment in het seizoen nauwelijks meer rendabel, meldt IRS.
Volgens het bieteninstituut is het vanaf half oktober in de meeste gevallen niet meer nodig om een bladschimmelbestrijding uit te voeren.
Bij koeler weer ontwikkelen bladschimmels, zoals met name cercospora, zich minder snel. Ook neemt de groei van de suikerbieten af naarmate het najaar vordert.
Uitbreidende aantasting
Bij een uitbreidende aantasting en als de bieten nog langer dan vier weken blijven staan, kunnen telers overwegen om nog een bestrijding uit te voeren.
Zij moeten dan wel letten op de veiligheidstermijn van de middelen die ze voor een laatste bespuiting willen gebruiken.
Veiligheidstermijn
De veiligheidstermijn is de tijd tussen de laatste bespuiting en de oogst van de suikerbieten. Voor Opus Team is de veiligheidstermijn nu nog twee weken, voor Sphere drie weken en voor Allegro, Score 250 EC, Retengo Plust en Spyrale vier weken.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Holaras Jumbo HK kuilverdeler
2024, P.O.A.
-

Deutz-Fahr schudder
Gebruikt, € 1.500
-

John Deere 7310R trekker (REU) #784077
Gebruikt, € 66.000
-

New Holland T5.110 ElectroCommand
2021, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Dinsdag12° / 6°5 %
-
Woensdag10° / 4°5 %
-
Donderdag9° / 3°0 %













