Meeste Duitse aardappelen gerooid
Van de Duitse aardappelen van oogst 2014 is 90 procent inmiddels gerooid.

Bureau Aardappelmarkt Informatie (BAI) meldt dat de aardappelen die nog in de grond zitten vooral bestemd zijn voor levering afland in de komende periode.
Ook de Duitse aardappeloogst is voorspoedig verlopen, aldus BAI. De kwaliteit van de aardappelen is overwegend goed en de opbrengst per hectare is bovengemiddeld.
Recordoogst
Eind september werd de oogstprognose voor Duitsland nog vastgesteld op net geen 11,5 miljoen ton. Insiders gaan er volgens BAI nu vanuit dat de totale aardappeloogst nog wel eens hoger kan uitpakken. Ook Duitsland lijkt daarmee af te stevenen op een recordoogst.
De actuele marktprijzen voor aardappelen variëren van 1 tot 2,5 euro in Noord-Duitsland en 4 euro per 100 kilo in de deelstaat Beieren. De iets hogere marktprijzen in het zuiden hebben te maken met de goede exportafzet naar met name Italië.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z370R ELECTRIC (LH) #690551
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z320R (MM) #692210
Gebruikt, € 5.917
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z545R (WD) #692976
Gebruikt, P.O.A.
-
T6030 Range Command ECO
Gebruikt, € 34.900
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 5°10 %