PT-steun voor afzetbevordering uien
Het Productschap Tuinbouw (PT) steunt het plan van Frugi Venta voor onderzoek bij en afzetbevordering van uien met ruim 160.000 euro.
Dat bleek vandaag tijdens de vergadering van de Commissie Voedingstuinbouw van het PT.
De koepelorganisatie voor handelaren in aardappelen, groente en fruit wil de komende twee jaar de afzet van uien vergroten door onder andere nieuwe markten te openen, handelsbarrières op te heffen en onderzoek te laten doen naar een fytosanitair schoner product.
Nieuwe markten
Dat wil de organisatie onder andere bereiken door deel te nemen aan beurzen in nieuwe opkomende markten buiten Europa.
Daarnaast wil Frugi Venta meer te weten komen over de plantgezondheid en hoe rassen zich gedragen tijdens de verwerking.
De totale kosten van het project liggen op ruim 262.000 euro.
Samenwerking met teelt
Richard Schouten, coördinator plant bij LTO Nederland, drong er tijdens de commissievergadering bij de handel op aan om bij dit project samen te werken met de teelt.
De uienhandel valt onder het PT terwijl de teelt van dit gewas onder de hoede valt van het Productschap Akkerbouw.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 155 trekker (HEN) #27195
Gebruikt, € 129.500
-

Voorlader Quicke X4S met console
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra S 353
Gebruikt, P.O.A.
-

Allis chalmers D-270
1956, € 2.350
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Dinsdag11° / 6°15 %
-
Woensdag10° / 4°0 %
-
Donderdag9° / 2°0 %













