Schap: heffing erfbelasting
Wetterskip Fryslân heeft plannen voor een heffing op erfafspoeling. Hiermee wil het schap de kosten voor een stimuleringsregeling dekken.

De maatregelen moeten de concentratie nutriënten in het oppervlaktewater sneller laten dalen. De afgelopen jaren daalt deze concentratie niet meer, aldus Wetterskip. Wetterskip Fryslân is het eerste waterschap in Nederland dat deze maatregelen wil invoeren.
Stimuleringsregeling
Veehouders krijgen 25 procent subsidie voor maatregelen die bijdragen aan het verminderen van de missie van erfspoelwater. Hierbij gaat het bijvoorbeeld om een opvangput voor bedrijfsafvalstoffen vanuit kuilvoeropslagen en een terreinveegmachine voorzien van opvangbak.
Wetterskip reserveert een miljoen euro voor de stimuleringsregeling.
Om de kosten te dekken, legt het Wetterskip een heffing op tot 1.096 euro (20 VE). 5 procent van deveehouders krijgt een hogere heffing opgelegd, verwacht het . Meer dan de helft tussen 274 euro en 822 euro.
Begin 2015
Als het bestuur instemt met de plannen, wordt de stimuleringsmaatregel begin 2015 ingevoerd. De heffing gaat halverwege volgend jaar in, zodat veehouders al maatregelen kunnen nemen. De maatregelen gelden voor vijf jaar.
· Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst, editie Noord
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Gianni Ferrari Turbo 4 Fifty
2017, P.O.A.
-
Lely Splendimo 320MC
2008, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (MOL) #45391
Gebruikt, € 5.247
-
Case IH PUMA 160 CVX
2014, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Maandag19° / 12°85 %
-
Dinsdag19° / 11°80 %
-
Woensdag22° / 12°0 %