Eerste algenraffinagefabriek opent deuren
Door grondstoffen te winnen uit algen kunnen veel bedrijven duurzamer en op termijn wellicht goedkoper te werk gaan. Maar de techniek bevindt zich nog in een fase van ontwikkeling.
Maandag wordt in Lelystad 's werelds eerste mobiele algenraffinagefabriek in gebruik genomen.
Het is een proefinstallatie, die de mogelijkheden moet verkennen van het op grotere schaal onttrekken van bijvoorbeeld eiwitten, olie en koolhydraten uit algen. Tot nu toe gebeurde dit alleen binnen laboratoria, met kleinere hoeveelheden.
Poeders
Er bestaan al verschillende algenkwekerijen, maar de algen die daar worden geproduceerd, worden nu vooral verwerkt tot poeders of 'superfoods'.
'De algen worden in hun geheel gebruikt', stelt een woordvoerder. 'Wat deze fabriek doet is het opknippen van de algen, zodat er stofjes uit gehaald kunnen worden.'
'Deze kunnen bijvoorbeeld worden gebruikt voor het maken van verf, ter vervanging van grondstoffen die erg schaars zijn. En ze kunnen dienen als alternatief voor visolie.'
Landbouwgewas
Algen bestaan uit veel waardevolle ingrediënten, hebben een zeer hoge groeisnelheid en kunnen makkelijk worden geteeld op onvruchtbare grond. Wetenschappers zien ze daarom ook wel als hét landbouwgewas van de toekomst.
Het project is een gezamenlijk initiatief van kennisinstituut TNO en bedrijven als Sabic, De Wit Oils, Van Wijhe Verf en Royal HaskoningDHV.
ANP
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 7310R trekker (REU) #784077
Gebruikt, € 66.000
-

Kubota M4072 4 WD trekker
2018, € 35.750
-

JOHN DEERE 4066R COMPACTTREKKER (HAE) #777841
Gebruikt, P.O.A.
-

Fella TH680 schudder
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Dinsdag11° / 6°15 %
-
Woensdag9° / 4°5 %
-
Donderdag9° / 2°0 %














