Argentinië stopt export rundvlees
Argentinië heeft afgelopen donderdag de export van rundvlees voor vijftien dagen stilgelegd. De Argentijnse regering wil daarmee een snelle prijsstijging voor rundvlees op de binnenlandse markt tegengaan.

Sinds januari van dit jaar stegen de rundvleesprijzen in Argentinië met ruim 50 procent, waarvan 11 procent de afgelopen twee maanden. Een relatie met de productiekosten is er niet, meldt Agra Europe.
De stijging is puur terug te voeren op speculaties van de minister van Economie Axel Kicillof en zijn kabinetschef.
Niet blij met verbod
De Argentijnse vereniging van boeren FFA is niet blij met het exportverbod. Zij deden daarmee in 2006 slechte ervaringen op. Zij verwachten dat met name kleine en middelgrote bedrijven worden gedupeerd.
De Argentijnse media wijst vooral op het feit dat het bedrijfsleven nu niet optimaal gebruik kan maken van de Russische verbod op de invoer van landbouwproducten uit de Europese Unie, Verenigde Staten, Canada en Australië.
Onduidelijk is ook hoe de export na de periode van vijftien dagen wordt geregeld.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE X107 ZITMAAIER (STE) #691830
Gebruikt, € 3.289
-
JOHN DEERE X350R ZITMAAIER (ZUI) #692561
Gebruikt, € 6.966
-
JOHN DEERE X350R ZITMAAIER (WOL) #692542
Gebruikt, € 6.966
-
JOHN DEERE 6130 TRAKTOR (MAA) #133990
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Dinsdag22° / 13°20 %
-
Woensdag21° / 15°70 %
-
Donderdag21° / 15°40 %