Vlees flink duurder in 2023 en minder uit EU
FAO en OESO voorspellen dat de vleesprijzen richting 2023 behoorlijk zullen stijgen en dat de EU positie verliest als vleesexporteur.

Dit blijkt uit berichtgeving van Vilt op basis van het rapport Agricultural Outlook 2014-2023 van FAO en OESO.
De stijgende prijzen zijn volgens de internationale organisaties het gevolg van een stabiele vraag uit Azië en geleidelijke inperking van de veestapel in Noord-Amerika vanwege de droogte.
Zelfvoorzienend
Op dit moment hebben Noord- en Zuid-Amerika een aandeel van 60 procent in de vleesexport wereldwijd. Dat aandeel neemt af vanwege de lagere vleesproductie en ook omdat importerende landen meer zelfvoorzienend proberen te worden.
De concurrentiepositie van de EU als vleesexporteur zal verzwakken vanwege een sterke euro en hoge productiekosten. Het exportaandeel van landen als Argentinië, Brazilië, India en Thailand zal daarentegen toenemen, aldus de analyse van FAO en OESO.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE X167 ZITMAAIER (BEN) #692697
Gebruikt, € 5.247
-
John Deere Z315E (LIE) #717249
Gebruikt, P.O.A.
-
Lely LOTUS 900
Gebruikt, P.O.A.
-
Kverneland 3300S ploeg 4+1 (LIE) #20949
Gebruikt, € 25.000
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Vacature veldmedewerker Agrarisch Natuur en Landschapsbeheer (ANLb)
BoerenNatuur Brabant Oost - NL
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Weer
-
Maandag17° / 11°90 %
-
Dinsdag15° / 11°85 %
-
Woensdag15° / 10°15 %