Provincie snapt boze boerenbestuurders niet
De provincies vinden dat zij open en goed communiceren over het beleid voor vergoedingen voor wildschade. 'We snappen de boosheid van boerenbestuurders niet', zegt de Friese gedeputeerde Johannes Kramer.
LTO-boerenbestuurders Peter de Koeijer (Zeeland) en Peet Sterkenburg (Friesland) stapten deze week uit het bestuur van het Faunafonds.
Zij stelden dat de provincies geld voor wildbeheer naar andere doelen willen sluizen zonder dat daar een politiek debat over is geweest. Daarbij zou het gaan om 5 tot 6 miljoen euro per jaar.
Knelpunten
Kramer zegt dat de provincies zich niet te herkennen in dat beeld. 'Er is nog een gesprek met LTO gepland over de knelpunten en daar willen wij gewoon mee verder.'
De gedeputeerde snapt de onrust bij boeren over de vergoedingen voor wildschade. 'Maar LTO is weggelopen van het ganzenakkoord. Daardoor moeten we nieuwe regels stellen. Daarover moeten we met elkaar spreken. We willen geen boertje pesten.'
Behandelbedrag
Het behandelbedrag van 300 euro is al jaren bekend, stelt Kramer. 'Daar kunnen de boerenbestuurders niet door zijn verrast.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF 10803
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE Z540R ZEROTURN (MOL) #61308
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X147R ZITMAAIER (ZUI) #692965
Gebruikt, € 5.168
-

John Deere 6R 215 trekker (ETT) #779286
Gebruikt, € 167.500
Vacatures
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Donderdag18° / 8°30 %
-
Vrijdag19° / 8°5 %
-
Zaterdag16° / 8°50 %










