Provincies: bedrag wildschade terecht
Instellen van een behandelbedrag van € 300 bij wildschade is terecht, vinden de provincies. 'Taxaties van landbouwschade zijn een grote kostenpost en het is logisch dat boeren daaraan meebetalen', zegt een woordvoerder namens de provincies.
Boeren moeten € 300 betalen voordat zij bij het Faunafonds een vergoeding kunnen vragen van de schade die wild op hun bedrijf veroorzaakt. Dat besloot EL&I-staatssecretaris Henk Bleker deze week.
De kritiek vanuit boeren, dat zij opdraaien voor de kosten van snel groeiende populaties wildsoorten als de ganzen, is volgens de provincies niet terecht.
'In foerageergebieden kunnen boeren voordelige overeenkomsten afsluiten en tegelijkertijd wordt de schade buiten de foerageergebieden nog steeds voor 95% vergoed.'
Bezuinigen
Met het sluiten van decentralisatieakkoord Natuur kwamen rijk en provincies overeen om € 600 miljoen te bezuinigen op het natuurbeleid. Daarbij wordt ook bespaard op de uitvoeringskosten van het Faunafonds, geven de provincies aan.
LTO is faliekant tegen het instellen van een behandelbedrag. 'Boeren moeten nu € 300 betalen voordat hun aanvraag in behandeling wordt genomen', zegt Peter de Koeijer, dossierhouder Flora en Fauna van LTO Nederland. 'Terwijl we weten dat talloze verzoeken worden afgewezen.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
PZ CM135 trommelmaaier
Gebruikt, P.O.A.
-
Lely Lotus 1325 schudder
1999, P.O.A.
-
Kuhn GF8501TO schudder
2006, P.O.A.
-
John Deere X147R (REU) #692014
Gebruikt, € 5.282
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Vacature veldmedewerker Agrarisch Natuur en Landschapsbeheer (ANLb)
BoerenNatuur Brabant Oost - NL
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Weer
-
Donderdag15° / 10°30 %
-
Vrijdag14° / 10°10 %
-
Zaterdag12° / 6°5 %