Bouw duurzame stallen zit op schema
			Eind dit jaar is 11,7 procent van de Nederlandse stallen integraal duurzaam. Daarmee is de doelstelling van 10 procent ruimschoots gerealiseerd.
		
Dat blijkt uit de nieuwste cijfers van het ministerie van Economische Zaken. Ze staan in de monitor duurzame stallen.
Begin dit jaar waren er in Nederland ruim 77.000 stallen. Daarvan was 10,3 duurzaam. Nog eens 1,4 procent is in voorbereiding, zodat eind 2014 het aandeel duurzame stallen 11,7 procent zal zijn.
Rundveehouderij blijft achter
Tussen de sectoren zijn er wel flinke verschillen. In de rundveehouderij is nu 5,8 procent van de stallen duurzaam. In de varkenshouderij is dat 17,6 procent en in de pluimveehouderij zelfs 32,6 procent.
In de uitvoeringsagenda Duurzame Veehouderij is afgesproken dat vanaf 2015 elke ondernemer bij nieuwbouw duurzaamheidstappen zet. De plusstal geldt dan als basisniveau bij nieuwbouw van stallen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
		 
			
		
		
		Meer marktprijzen
    
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
 
					 
					Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
- 
					 Cappon onbekendGebruikt, P.O.A. 
- 
					 RS330 VRFGebruikt, € 750 
- 
					 Kverneland 3300S ploeg 4+1 (LIE) #20949Gebruikt, € 25.000 
- 
					 JOHN DEERE 3039R COMPACTTREKKER (HIL) #694696Gebruikt, P.O.A. 
Vacatures
- Beleidsmedewerker Boomkwekerij- Royal Anthos - Hillegom
- Teamleider teelt- IBN - Schaijk
- Technisch Specialist- Pater Bloembollen - Spierdijk
- Internationaal Accountmanager- Schaap Holland BV - Biddinghuizen
- Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw- Nieuwe Oogst - NL
Weer
- 
	Zaterdag15° / 10°80 %
- 
	Zondag13° / 9°60 %
- 
	Maandag13° / 7°40 %






 
								 
								 
								 
								 
								



 
					 
					


