Miljoenenboete voor champignonverwerkers
Een Nederlandse en een Franse producent van champignonconserven hebben samen een Europese boete van ruim 32 miljoen euro gekregen voor verboden prijsafspraken.
Het Nederlandse Prochamp moet ruim 2 miljoen euro betalen, het Franse Bonduelle ruim 30 miljoen euro. Dat maakte de Europese Commissie in Brussel vandaag bekend.
Het Nederlandse Lutèce ontsnapte aan een geldstraf, omdat deze onderneming de illegale praktijken onthulde.
Prijsafspraken
Volgens de Europese Commissie zouden de drie bedrijven meer dan een jaar lang prijzen hebben afgesproken en klanten hebben verdeeld.
Mogelijk alle consumenten hebben er nadeel van ondervonden, aldus de commissie. Brussel had volgens de Europese spelregels hogere boetes kunnen opleggen, maar de bedrijven besloten de zaak te schikken.
Consumenten beschermen
De commissie noemt het van wezenlijk belang om Europese consumenten te beschermen tegen praktijken die de concurrentie in de levensmiddelenindustrie verstoren.
Brussel trad vorig jaar nog op tegen de Nederlandse garnalenhandelaars Heiploeg, Klaas Puul en Kok Seafood en een Duitse onderneming wegens illegale afspraken.
ANP
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Vicon Extra 332XF frontschijvenmaaier
2016, P.O.A.
-

Kverneland KKLD100-200
2011, P.O.A.
-

Kverneland Enduro 3000 (HAE) #145290
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH MAXXUM 115
2014, P.O.A.
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Woensdag10° / 6°20 %
-
Donderdag12° / 7°30 %
-
Vrijdag11° / 10°60 %














