Opruimactie voor laatste aardappelen
Een deel van de laatste fritesaardappelen van oogst 2013 wordt afgezet voor verwerking in de droog- en zetmeelindustrie in onder meer Duitsland tegen bodemprijzen tot 2,50 euro per 100 kilo.
De eerste vroege aardappelen van 2014 zijn een aankondiging voor het einde van het afzetseizoen 2013-2014. Door de lage marktprijzen komen veel aardappelen niet daar terecht waarvoor ze geteeld zijn.
Volgens Bureau Aardappelmarkt Informatie (BAI) zijn de opruimacties richting de droog- en zetmeelindustrie nodig om de laatste aardappelen kwijt te raken. Fritesfabrikanten betalen op dit moment voor fritesgeschikte aardappelen van de oude oogst nog prijzen van 4 tot 6 euro per 100 kilo.
Exportafzet lig stil
Ondanks de komende Ramadan zet de exportafzet naar Afrika niet meer door. De handel is daar inmiddels voorzien. Ook de afzet naar Oost-Europa lijkt voor dit seizoen definitief afgelopen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Toro Z-master Pro 8000
2018, P.O.A.
-

Kverneland KKLD100-200
2011, P.O.A.
-

Kuhn GF 17012 schudder
Gebruikt, € 34.000
-

Valtra S 353
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Agrarisch Onderzoeker/Projectleider
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl En Nieuw Beerta
Agrarisch medewerker
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Manager Proefvelden
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Weer
-
Zondag28° / 17°20 %
-
Maandag29° / 16°10 %
-
Dinsdag31° / 18°10 %












