'Begrip voor besluit metam natrium'
LTO Nederland en Plantum hebben begrip voor het moratorium op het gebruik van metam natrium dat staatssecretaris Dijksma eerder vandaag afkondigde.
'We zijn geschrokken van de nieuwe informatie over de mogelijke risico’s voor de gezondheid van omwonende kinderen. Dit rechtvaardigt het besluit, reageert LTO-bestuurder Joris Baecke.
LTO pleit voor Europese voorzorgsmaatregelen, omdat risico's voor de volksgezondheid niet aan landsgrenzen gebonden zijn.
'Wij vinden dat de staatssecretaris daar oog voor moet hebben en vol moet inzetten op een gelijk speelveld binnen Europa', geeft Baecke aan.
Behoorlijke inperking
Plantum en LTO Nederland maken zich, als gevolg van het afgekondigde moratorium, zorgen over de fytosanitaire kwaliteit van het uitgangsmateriaal. De organisaties houden rekening met een behoorlijke inperking van de toelating.
'Daardoor kunnen veel percelen niet meer volledig aaltjesvrij worden gemaakt. Dat is een bedreiging voor de Nederlandse exportpositie', benadrukt directeur Niels Louwaars van Plantum.
Alternatieve aaltjesbestrijding
LTO Nederland en Plantum zetten vol in op de ontwikkeling van alternatieve methoden van aaltjesbestrijding. De focus is daarbij gericht op de teelt van aaltjesbestrijdende gewassen, alternatieve technieken en nieuwe behandeltechnieken.
'We hebben echter tijd nodig. De alternatieven zijn nu nog niet altijd haalbaar en niet betaalbaar', stelt Louwaars.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (BV) #691833
Gebruikt, P.O.A.
-
Lemken Ploeg Juwel 8 (ZND) #517314
Gebruikt, P.O.A.
-
Case IH PUMA 185 CVX AFS CONNECT
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6120M (MG) #692292
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 5°10 %