Ministerraad stemt in met T-rijbewijs
Het Reglement rijbewijzen wordt gewijzigd in verband met de invoering van het T-rijbewijs. Voertuigen als trekkers mogen straks de openbare weg op als de bestuurder in het bezit is van het nieuwe T-rijbewijs.
Het T-rijbewijs kan behaald worden vanaf 16 jaar. De ministerraad heeft hiermee ingestemd met het voorstel van minister Schultz van Haegen van Infrastructuur en Milieu. Het ontwerpbesluit wordt nu voorgelegd aan de Tweede en Eerste Kamer.
Het aantal ongelukken waarbij landbouw- en bosbouwtrekkers en motorrijtuigen met een beperkte snelheid betrokken waren, is relatief hoog. De slachtoffers zijn voornamelijk voetgangers, fietsers en automobilisten; niet de bestuurders van de trekkers zelf.
Rijvaardigheid en kennis
Met het T-rijbewijs op zak beschikken bestuurders over de benodigde kennis, rijvaardigheid en rijgeschiktheid. Op de akker hebben ze het rijbewijs niet nodig.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (REU) #777371
Gebruikt, € 3.395
-

John Deere 6195M trekker (LIE) #705715
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 150 trekker (HIL) #775455
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6145R (WOL) #57811
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Managementassistent faunabeheer
FBE Flevoland en FBE Utrecht - Lelystad En Renswoude
Proeftechnisch specialist kasklimaat
Wageningen University & Research - Wageningen
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Donderdag15° / 5°5 %
-
Vrijdag17° / 5°10 %
-
Zaterdag21° / 6°25 %












