Proef met geautomatiseerde broccolimachine
Firma Goodijk uit Sexbierum draait deze zomer voor het eerst proef met een geautomatiseerde broccolioogstmachine met camerasysteem.

De specifieke cameratechniek ontwikkelen de broers Murk, Wiebe en Jaap Goodijk samen met de NHL Hogeschool, Wageningen UR en Agritronics.
‘We verwachten dat de machine veel arbeidsbesparing oplevert. Waar we eerst met tien tot vijftien mensen aan het snijden waren, gaan we ervan uit dat we het straks met drie personen af kunnen’, geeft Wiebe Goodijk aan.
Verser product
Een andere verwachting is dat de firma een verser product kan afleveren, doordat de machine precies op maat kan snijden. ‘De camera kan drie broccolistronken per seconde in kaart brengen.’
Naar verwachting is de machine over twee jaar praktijkrijp. Hoeveel er geïnvesteerd is in de machine, willen de partijen niet zeggen.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lely Lotus 1020profi
2012, P.O.A.
-
Kverneland LB 100-200 4 schaar (HAE) #145326
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE Z545R ZEROTURN 48" (SOM) #692978
Gebruikt, P.O.A.
-
Lely Splendimo 900MC vlindermaaier
2015, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Vacature veldmedewerker Agrarisch Natuur en Landschapsbeheer (ANLb)
BoerenNatuur Brabant Oost - NL
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Weer
-
Woensdag16° / 12°10 %
-
Donderdag15° / 10°15 %
-
Vrijdag14° / 10°10 %