CO2 maakt gewassen minder voedzaam
Gewassen als rijst, tarwe, maïs en sojabonen worden minder voedzaam door een hogere CO2-uitstoot. Dat schrijven wetenschappers in tijdschrift Nature.
De onderzoekers verbouwden 41 soorten gewassen op een open veld, meldt de NOS. Als die aan meer CO2 worden blootgesteld, bevatten ze rond 2050 10 procent minder ijzer, zink en proteïnen.
Tekorten aan zink en ijzer kunnen gevolgen hebben voor de gezondheid. Zo leidt de inname van minder zink mogelijk tot een slechter immuunsysteem en een tekort aan ijzer tot bloedarmoede.
Zetmeel
'Bij een hoger CO2-gehalte groeien planten sneller, maar dat gebeurt vooral in de vorm van toegenomen zetmeel en suikers', zegt David Wolfe, hoogleraar bodemecologie aan de Cornell University in de staat New York.
'Er zitten meer koolhydraten in en minder proteïnen en voedingsstoffen', weet Wolfe. Daardoor gaan mensen wellicht meer eten, wat kan leiden tot overgewicht.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
GA4101GM
Gebruikt, € 1.950
-
Case IH PUMA 200cvx
2018, P.O.A.
-
John Deere 48A Exp. deck (HIL) #27087
Gebruikt, € 1.450
-
Case IH International 845 XL trekker (SOM) #695190
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag19° / 12°30 %
-
Zondag20° / 9°0 %
-
Maandag21° / 9°10 %