'Temper strijd tegen eikenprocessierups'
In de strijd tegen de eikenprocessierups moeten niet zomaar allerlei chemische of biologische middelen worden ingezet. 'Dat schaadt niet alleen de rups, maar doodt per ongeluk ook andere levende wezens', waarschuwt het Duitse Federaal Milieuagentschap.
In Nederland zijn de eerste overlastgevende diertjes begin april uit hun ei gekropen. Waarschijnlijk kunnen ze vanaf volgende week hun brandhaartjes loslaten, die ademnood, ontstoken ogen, jeukende bulten, koorts en zelfs een longontsteking veroorzaken.
De rupsen kunnen het beste bestreden worden voordat de brandharen loslaten, maar het ideale bestrijdingsmiddel bestaat nog niet.
Bestrijden
Volgens vicevoorzitter Thomas Holzmann van het Federaal Milieuagentschap moet eerst bekeken worden of de plaag op een bepaalde plek gedoogd kan worden.
Het chemisch of biologisch bestrijden van de eikenprocessierups mag alleen worden gedaan als een geheel bos bedreigd wordt door de hongerige dieren, vindt het agentschap.
ANP
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Stiga PARK 500
Nieuw, P.O.A.
-
Case IH LUXXUM 100
2017, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z335E (ZOB) #29558
Gebruikt, P.O.A.
-
Walker MT25I-32
2018, P.O.A.
Vacatures
Agrarisch specialist Veehouderij
AB Vakwerk Groep B.V. - Drachten
Akkerbouw medewerker in Creil
AB Vakwerk Groep B.V. - Creil, Noordoostpolder
Allround medewerker akkerbouwbedrijf (meerdere kandidaten)
AB Vakwerk Groep B.V. - Wieringerwerf (Hollands Kroon)
Agrarisch Bedrijfsverzorger
AB Vakwerk Groep B.V. - NL
Weer
-
Zondag7° / 0°10 %
-
Maandag5° / -1°10 %
-
Dinsdag5° / 0°50 %