Bijna 10 procent boeren wint zelf energie
Op 9,3 procent van de Nederlandse agrarische bedrijven wordt gebruik gemaakt van een of meerdere alternatieve bronnen om energie op te wekken. Dat blijkt uit onderzoek van agrimarketingbureau AgriDirect.
Van de bedrijven maakt 6,7 procent gebruik van zonnepanelen, 1,2 procent heeft een windmolen staan, 0,3 procent werkt met een biogasinstallatie en 1,4 procent gebruikt diverse andere energiebronnen.
Zonnepanelen zijn met 9,4 procent vooral te vinden op veebedrijven. Tuinbouwbedrijven maken voor slechts 4 procent gebruik van zonne-energie. Windmolens zijn vooral aanwezig op akkerbouwbedrijven met een aandeel van 3,1 procent.
Flevoland
In Flevoland wordt relatief gezien het meest gebruik gemaakt van alternatieve energiebronnen. Van de agrarische bedrijven maakt 22,1 procent gebruik van een of meerdere bronnen om alternatieve energie op te wekken.
Flevolandse boeren kiezen het meest voor windmolens (13,7 procent). Dat is opvallend hoger dan in de overige provincies. Friesland volgt met 3,4 procent op een tweede positie.
Zonnepanelen
Zonnepanelen zijn het meest te vinden in Overijssel (11,9 procent), Flevoland (9,7 procent) en Friesland (9,4 procent).
Van de Nederlandse boeren heeft 18,3 procent plannen om te investeren in een bron om alternatieve energie op te wekken. De grote meerderheid wil investeren in zonnepanelen (17,1 procent). De akkerbouwers hebben de meeste investeringsplannen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (MG) #45391
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X147R (WD) #335633
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (HG) #692702
Gebruikt, € 5.247
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (HG) #692607
Gebruikt, € 3.289
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 6°10 %