Termijnmarkt daalt beneden 10 euro
Voor de eerste keer dit seizoen is het aprilcontract 2014 voor fritesaardappelen gisteren gesloten beneden 10 euro per 100 kilo.
Het lijkt er sterk op dat het aprilcontract komende week wordt afgewikkeld op het laagste niveau van het seizoen, meldt Bureau Aardappelmarkt Informatie (BAI).
De marktprijs voor fritesaardappelen varieert momenteel tussen 9 euro per 100 kilo voor Bintje, 9,50 euro voor Ramos en Fontane, 10 euro voor Innovator tot 11 euro voor Agria.
Cashsettlement
De meeste regionale landbouwbeurzen in Nederland en omringende landen noteren ook deze week weer lager voor fritesaardappelen. Afgelopen week stelde de Eurex de cashsettlement vast op 10,30 euro, dat is 0,30 euro per 100 kilo lager dan de week daarvoor.
De juninotering op de termijnmarkt zakte gisteren terug naar 10,20 euro per 100 kilo. Voor het paasweekend liep de notering al terug van 11,25 euro naar 10,60 euro.
Contract 2015
Berichten over een groter aardappelareaal in de EU-5 landen hebben ook hun weerslag op de notering voor het aprilcontract voor 2015. De notering voor de komende oogst daalde gisteren beneden het niveau van 14 euro per 100 kilo.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 7R290 Auto Power
2024, P.O.A.
-

Pottinger Jumbo 8010L
2016, P.O.A.
-

T7.315 Heavy Duty New Generation PLM12
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (HAE) #692669
Gebruikt, € 4.080
Vacatures
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Weer
-
Maandag6° / 0°85 %
-
Dinsdag6° / 1°55 %
-
Woensdag4° / 0°20 %












