Aprilcontract fritesaardappelen op 11 euro
De cashsettlement voor fritesaardappelen daalde vorige week met 0,30 euro naar 11,30 euro per 100 kilo.
De verwachting is volgens Bureau Aardappelmarkt Informatie (BAI) dat de cashsettlement komende week terugzakt naar 11 euro. Dit onder meer vanwege de lagere noteringen voor fritesaardappelen in België en Frankrijk afgelopen vrijdag.
Op het aprilcontract 2014 kan bij Eurex nog vier weken gehandeld worden. De afwikkeling lijkt uiteindelijk tegen te vallen, constateert BAI. De hoogste notering op de termijnmarkt voor dit contract kwam eerder in het seizoen uit op 24 euro. Afgelopen week echter werd het niveau van 11 euro per 100 kilo bereikt.
Handel op junicontract
Met het einde van de aprilnotering in zicht neemt de handel op het junicontract toe. Afgelopen week daalde de juninotering van 13,20 euro tot 12,40 euro per 100 kilo.
Ook de notering op het aprilcontract 2015 zakte in week 13 van 14,70 euro tot 14,30 euro per 100 kilo. Vooral het mooie voorjaarsweer en geruchten over een kleine uitbreiding van het Europese aardappelareaal leggen enige druk op de markt, meldt BAI.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Gianni Ferrari GTR200
2015, P.O.A.
-
Pottinger Jumbo 8010L
2016, P.O.A.
-
Weidesleep 8mtr
Gebruikt, P.O.A.
-
Pottinger Europrofi I
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %