'Vlees Holstein-koe exclusief'
De Belgische supermarktketen Colruyt start binnenkort met de vermarkting van vlees van zwartbonte Holstein-melkkoeien, meldt Vilt. Het vlees zit boordenvol smaak en gaat als exclusief vlees over de toonbank.
Doordat de koeien gedurende een langere periode vers gras krijgen, zit het vlees boordevol smaak. Het karkas mag zeven weken rijpen, waardoor het 20 procent vocht verliest. Dit geeft het vlees volgens Colruyt een malse en sappige textuur.
Speciale koeien
Overigens komt niet iedere Holstein-koe in aanmerking voor dit exclusieve vlees. Maar één op de elf dieren is hiervoor geschikt. De keurmeesters letten daarbij vooral op vorm en vetgehalte. Ook moeten de dieren minimaal 3 jaar oud zijn.
Colruyt heeft onlangs haar slagers bijgepraat over de mogelijkheden van Holstein-vlees. Vanaf 9 april start een officiële campagne om dit vlees te promoten. In de schappen komen onder meer dunne lende van Holstein, côte à l’os, runderburger en gerookte carpaccio te liggen.
Tot nu toe richtte de supermarktketen zich bij de vleeskeuze vooral op Belgisch Witblauwe dieren.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Jako W600H weidesleep 6mtr.
Gebruikt, P.O.A.
-

Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt Lotus 1250T schudder
2024, P.O.A.
-

FENDT 307LS
1987, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Vacature veldmedewerker Agrarisch Natuur en Landschapsbeheer (ANLb)
BoerenNatuur Brabant Oost - NL
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Weer
-
Zaterdag12° / 7°95 %
-
Zondag11° / 7°95 %
-
Maandag11° / 6°90 %















