14 miljoen voor natuurbeheer Friesland
Provincie Fryslân steekt de komende jaren 7 miljoen euro in agrarisch natuurbeheer en rekent op 7 miljoen euro van Europa.
De zeven gebiedscollectieven, koepels van agrarische natuurverenigingen (ANV's), gingen vanmiddag in Earnewâld van start.
Gedeputeerde Johannes Kramer liet weten dat de ganzenschadevergoeding niet ten koste gaat van het bedrag voor agrarisch natuurbeheer. 'Daar leggen we als provincie geld voor opzij.'
Vergoeding
Volgens Kramer is er nog wel een lange weg te gaan voor de gebiedscollectieven. 'De boeren die aan beheer willen doen, moeten dat ook echt willen, want dan pas gaat het werken. Daar staat dan een vergoeding tegenover.'
In totaal wordt er bijna 14 miljoen euro voor het beheer uitgetrokken, een financiële verplichting voor liefst 36.500 hectare.
Wetterskip Fryslân
Wetterskip Fryslân schuift desgewenst aan bij de planontwerpen van de nieuwe collectieven van ANV's.
Dagelijks bestuurslid Aaltje Rispens vindt dat het waterschap heel goed groene en blauwe diensten kan verzorgen. Bijvoorbeeld door het plaatselijk aanpassen van het waterpeil.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (HA) #692669
Gebruikt, € 3.950
-
John Deere Tractor, compact 3038E (LH) #27652
Gebruikt, € 25.325
-
Kuhn GF8501MH schudder
2008, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (ZOB) #692936
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Donderdag23° / 14°10 %
-
Vrijdag24° / 11°5 %
-
Zaterdag23° / 15°20 %