Coryza bij kippen in Deurne
Een pluimveebedrijf in gemeente Deurne besmet is met infectieuze coryza (Avibacterium paragallinarum). De Gezondheidsdienst voor Dieren heeft dat bevestigd.
Het betreffende bedrijf is volgens een verordening van het Productschap Pluimvee en Eieren nu verplicht om het pluimvee op te hokken. Dat duurt maximaal twaalf weken.
Ook andere bedrijven in met een straal van 1 kilometer rond het besmette bedrijf vallen onder deze ophokplicht. In het gebied bevindt zich één ander pluimveebedrijf zonder uitloop.
Bacteriële infectie
Coryza is een bacteriële infectie die met name door direct contact wordt doorgegeven. De infectieroute verloopt via het oog- en neusslijmvlies, voornamelijk door contact met oog- en neusuitvloeisels.
Wilde vogels kunnen een rol spelen in de transmissie wanneer er direct contact is met bedrijfspluimvee. Daarnaast is het mogelijk door contacten tussen bedrijven de bacterie over te brengen.
Andere diersoorten
Andere diersoorten zijn niet gevoelig voor de ziekte.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Rumptstad Stoppelploeg
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z545R (MM) #692982
Gebruikt, € 9.231
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z530M (MM) #692310
Gebruikt, € 7.966
-
New Holland BOOMER 25
2019, € 12.500
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag19° / 8°0 %
-
Zondag20° / 9°20 %
-
Maandag20° / 7°20 %