D66: dierenarts mag geen apotheker zijn
D66 vindt dat dierenartsen niet langer geld mogen verdienen aan medicijnen die ze zelf voorschrijven en verkopen.

De partij wil dat het kabinet onderzoekt of het beëindigen van die dubbelfunctie kan helpen om het gebruik van antibiotica in de veehouderij te verminderen.
D66-Tweede Kamerlid Gerard Schouw dient dinsdag een motie van die strekking in. Omdat een dierenarts nu ook apotheker is, heeft hij er baat bij om diergeneesmiddelen te leveren en die financiële prikkel moet er volgens de partij uit.
Noodzaak of wenselijkheid
Daardoor zal de dierenarts minder snel geneigd zijn antibiotica voor te schrijven als hier geen diergeneeskundige noodzaak of wenselijkheid voor bestaat, aldus Schouw. Gespecialiseerde apothekers zouden de medicijnen moeten gaan leveren.
Door het vele gebruik van antibiotica in de veehouderij kunnen dier en mens resistent worden tegen de medicijnen.
ANP
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Iseki TM 3217
Gebruikt, P.O.A.
-
Fendt 309 CA
1998, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (RL) #692017
Gebruikt, € 3.289
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (HG) #692300
Gebruikt, € 3.950
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag29° / 19°55 %
-
Zondag22° / 14°20 %
-
Maandag22° / 12°10 %