Blgg: weinig stikstof in de bodem
De stikstofcijfers vallen in de eerste periode van 2014 beduidend lager uit dan andere jaren, blijkt uit bemonsteringsresultaten van Blgg AgroXpertus.
In voorgaande jaren vonden Blgg waardes variërend tussen 15 en 100 kilo stikstof per hectare. In 2014 is dat tot nu toe tussen de 6 tot 60 kilo stikstof per hectare.
Volgens productmanager Arjan Reijneveld van Blgg vervluchtigt deze winter door het zachte en natte weer een groot deel van de stikstof die door mineralisatie vrijkomt.
Etappes
Het stikstofgehalte zal op veel percelen aangevuld moeten worden. Reijneveld adviseert daarbij een gift in etappes om verdere vervluchtiging te voorkomen.
De beschikbaarheid van stikstof is sterk afhankelijk van bodemtemperatuur en de bodemvochtigheid. In het bemestingsadvies houdt Blgg rekening met het te telen gewas en de beschikbare stikstofvoorraad in de bodem.
Nalevering
Wat de bodem aan stikstof nalevert, hoeft een teler aan het begin van de teelt niet toe te dienen. Hij bespaart daarmee geld.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X940 COMPACTTREKKER 60" AUTO CONNECT (LIE) #781637
Gebruikt, P.O.A.
-

Gewichtblok 900 kgTOP zwart
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 2026R zonder cabine (EMT) #701596
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger schudder HIT 13120HT
Nieuw, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Maandag21° / 16°50 %
-
Dinsdag27° / 14°0 %
-
Woensdag32° / 17°0 %
















