Met KI verwekte schapenlammeren geboren
Bij familie Herman van Assen in Zwolle zijn eind januari de eerste lammeren geboren die verwekt zijn met kunstmatige inseminatie volgens de Noorse methode.
Het CGN en de SZH hebben samen met vier fokkers van het Fries-Zeeuwse melkschaap een fokkerijproef opgezet. Die heeft tot doel de rentabiliteit van de melkschapenhouderij te verbeteren door ooien te fokken met een hogere productie en betere uiers.
In de proef worden fokrammen uitgewisseld tussen de bedrijven. Dat gebeurt niet in levende lijve, maar in de vorm van diepgevroren sperma van deze rammen. Het invriezen van het sperma, het ontdooien en insemineren wordt gedaan volgens de Noorse methode.
Drachtigheidspercentage
Deze methode is in een workshop in 2012 door een Noorse dierenarts uitvoerig uitgelegd. In Noorwegen halen schapenhouders met Doe het zelf KI met diepgevroren sperma een drachtigheidspercentage van 70 procent.
Dat wordt in de startfase van de proef in Nederland nog niet gehaald, maar de start is met 35 procent veelbelovend en de lammeren zijn springlevend.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Vicon Fanex 904 schudder (BRU) #778456
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra N174D trekker
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6100M trekker (REU) #784415
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger Novacat 302 achtermaaier 3mtr
2020, € 6.000
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Zaterdag20° / 9°10 %
-
Zondag19° / 11°10 %
-
Maandag21° / 10°10 %















