Belgische fruitoogst veel hoger
Belgische fruittelers plukten afgelopen najaar 14 procent meer appels en 19 procent meer peren dan eerder verwacht op basis van de oogstraming.
De Fruitteeltkrant meldt dat er in België dit jaar een groot verschil is tussen de geraamde productiecijfers voor appels en peren en de werkelijk geplukte hoeveelheden.
Bij appels werd in augustus nog uitgegaan van een oogst die 9 procent kleiner was dan in 2012. Na correctie echter bleek de appeloogst 4 procent hoger te zijn. Het verschil wordt vooral veroorzaakt door een grotere vruchtmaat dan aanvankelijk gedacht.
Conference
Van het perenras Conference is uiteindelijk 24,5 procent meer geplukt dan in 2012, terwijl bij de oogstraming werd uitgegaan van een productiegroei van slechts 3,5 procent.
De hogere productie van Conference is een gevolg van zowel uitbreiding van het areaal en van een hogere productiviteit per hectare.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Toro Z-Master 4000
2022, P.O.A.
-

Cappon onbekend
Gebruikt, P.O.A.
-

Gianni Ferrari GTR200
2015, P.O.A.
-

Fendt 826 S4 Vario Profi Plus+ RTK
2015, P.O.A.
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Dinsdag11° / 5°10 %
-
Woensdag10° / 5°20 %
-
Donderdag11° / 6°30 %















