GLB-basispremie 2019: 270 euro hectare
Alle agrarische bedrijven krijgen in 2019 een gelijke basispremie van 270 euro per hectare. Dat schrijft staatssecretaris Sharon Dijksma in haar brief over de implementatie van het Europees landbouwbeleid voor Nederland.
Dijksma wil dat alle bedrijven in de komende jaren toegroeien naar een gelijke betaling per hectare. Bovenop de basispremie komt een vergroeningspremie van 120 euro.
De overgang naar een basispremie van 270 euro betekent dat ondernemers met hoge bedrijfstoeslagen de komend jaren flink moeten inleveren.
Geen verschillen
Vooral de sectoren als de kalverhouderij, de aardappelzetmeelteelt en de intensieve melkveehouderij betekent dit een afname van inkomsten uit bedrijfstoeslagen.
Dijksma vindt echter dat een hogere betaling voor deze sectoren ten koste zou gaan van de overige bedrijven, met name extensieve veehouderij- en akkerbouwbedrijven.
Deze zouden dan in 2019 minder dan de gemiddelde hectarepremie ontvangen en er zouden flinke verschillen in de hectarebetalingen in 2019 blijven bestaan.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Gewichtblok 900 kgTOP zwart
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 155 trekker (STE) #775178
Gebruikt, P.O.A.
-

Gebruikt, P.O.A.
-

PZ CM135 trommelmaaier
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Proefveldmedewerker gewasonderzoek
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Regiohoofd Noord Bedrijveninformatienet
Wageningen University & Research - Drachten, Smallingerland
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Zaterdag13° / 0°0 %
-
Zondag14° / 1°0 %
-
Maandag12° / 4°10 %













